Infolinia dot. praw pasażerów
801 044 080 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych (opłata według taryfy operatora)
22 460 40 80 – dla połączeń z telefonów komórkowych
szukaj na stronie wielkość czcionki kontrast język migowy PL EN

Rzecznik Praw Pasażera Kolei

menu

Bezproblemowy zakup biletu
Masz prawo do bezproblemowego zakupu biletu.

Bilet na pociąg możesz kupić:

  • w kasie biletowej,

  • w automacie biletowym,

  • przez aplikację na urządzenia mobilne,

  • przez internet,

  • u konduktora w pociągu.


Pamiętaj! Czasem oferty promocyjne są niedostępne w samoobsługowych kanałach dystrybucji (automaty, strony internetowe, aplikacje na urządzenia mobilne), dlatego skontaktuj się z przewoźnikiem, zapytaj o najtańszy bilet w danej relacji oraz sposób jego nabycia.

Jeżeli na stacji, na której wsiadasz do pociągu, nie ma kasy biletowej ani automatu, masz prawo nabyć bilet u konduktora bez żadnych dodatkowych opłat (jedyny wyjątek to Express InterCity Premium, czyli Pendolino).

Uwaga! U większości spółek kolejowych obowiązuje zasada, że w celu zakupu biletu na pokładzie należy wsiąść do pociągu pierwszymi drzwiami od czoła składu. Osoby niepełnosprawne mogą zakupić bilet na pokładzie pociągu w cenie niepowiększonej o dodatkowe opłaty. Szczegółowe informacje dotyczące zakupu biletów i zasad odprawy znajdziesz w zakładce Zachowaj bilet.


Masz trudności z zakupem biletu? Masz prawo do złożenia reklamacji bezpośrednio do przewoźnika, z którego usług korzystałeś.

Sposób rozpatrzenia Twojej reklamacji przez przewoźnika nie jest satysfakcjonujący? Możesz skierować sprawę do Rzecznika Praw Pasażera Kolei.Film dostępny również w Polskim Języku Migowym:
Przejdź do góry strony