Infolinia dot. praw pasażerów
801 044 080 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych (opłata według taryfy operatora)
22 460 40 80 – dla połączeń z telefonów komórkowych
szukaj na stronie wielkość czcionki kontrast język migowy PL EN

Rzecznik Praw Pasażera Kolei

menu

O Rzeczniku

Joanna Marcinkowska z wykształcenia jest radcą prawnym. Studiowała prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i następnie odbywała aplikację w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Od kilku lat związana jest z rynkiem kolejowym. Pracowała w Urzędzie Transportu Kolejowego na stanowisku radcy prawnego. Wcześniej była zatrudniona w kancelarii radcowskiej. Posiada duże doświadczenie w rozwiązywaniu sporów z udziałem zarówno podmiotów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Jej zawodowe zainteresowania koncentrują się wokół transportu kolejowego. Do tej pory zajmowała się pomocą prawną w sprawach związanych z bezpieczeństwem transportu kolejowego, prawami pasażerów, interoperacyjnoscią systemu kolei oraz regulacją rynku kolejowego.

Czas wolny poświęca na naukę języków obcych. Zna język angielski i hiszpański, a obecnie uczy się języka francuskiego. Jest organizatorką spotkań dla osób mówiących po hiszpańsku i francusku oraz pomaga dzieciom jako wolontariusz w organizacji pozarządowej. Interesuje się przedwojenną architekturą modernistyczną, polityką mieszkaniową, malarstwem i filozofią. Lubi książki, kino europejskie, wędrówki po górach i narty biegowe.

Przejdź do góry strony