Infolinia dot. praw pasażerów
801 044 080 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych (opłata według taryfy operatora)
22 460 40 80 – dla połączeń z telefonów komórkowych
PL EN

Rzecznik Praw Pasażera Kolei na TRAKO 2017

W następny piątek, 29 września 2017 r. zapraszamy do Gdańska na  Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017, na których będzie można się spotkać z Rzecznikiem Praw Pasażera Kolei.

29 września to dzień otwarty dla zwiedzających na targach TRAKO. W tym dniu Rzecznik - Joanna Marcinkowska - chętnie udzieli wszystkim zainteresowanym informacji na temat postępowań w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów pomiędzy pasażerami a przedsiębiorcami.


Z Rzecznikiem będzie można m.in. porozmawiać na temat spraw, które mogą być przedmiotem postępowań polubownych, różnic pomiędzy wnioskiem o wszczęcie postępowania polubownego a skargą do Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, wymogów, które należy spełnić, aby wszcząć postępowanie, a także jego celów i przebiegu. Rzecznik chętnie podzieli się również dotychczasowymi doświadczeniami z pozasądowego rozwiązania sporów pasażerskich.


Z Joanną Marcinkowską będzie można porozmawiać przy stoisku Urzędu Transportu Kolejowego. Do rozmów zapraszamy zarówno pasażerów jak i przedstawicieli przedsiębiorców.

12. Międzynarodowe Targi TRAKO odbywają się między 26 a 29 września w Gdańsku, na terenach targowych AmberExpo, przy ul. Żaglowa 11,  80-560 Gdańsk. Stoisko Urzędu Transportu Kolejowego ma numer 10 i znajduje się w hali B.


Więcej informacji na temat dojazdu znajduje się na stronie AmberExpo.